2018. június 20. szerdaRafael
29°Kolozsvár >> Más város
kolozsvári események >> Más város

A víz érintése kapta a legtöbb BAFTA-jelölést

2018. január 09. 11:02, utolsó frissítés: 11:04

A víz érintése (The Shape of Water) kapta a legtöbb jelölést a 2018-as BAFTA -díjara, összesen 12 kategóriában választották be a legjobbak közzé. A Brit Film- és Televíziós Akadémia kedd reggel jelentette a jelöléseit, a díjakat január 18-án adják át. A második legtöbb jelölést, szám szerinte 9-et, A legsötétebb óra () és a Három óriásplakát Ebbing határában () szerezte, 8-at kapott a Szárnyas fejvadász 2049 (Blade Runner 2049) és Dunkirk. A jelölések:

A legjobb film:

Szólíts a neveden (Call Me By Your Name)
A legsötétebb óra (Darkest Hour)
Dunkirk
A víz érintése (The Shape of Water)
Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

A legjobb brit film:

A legsötétebb óra (Darkest Hour)
The Death of Stalin
Isten országa (God’s Own Country)
Lady Macbeth
Paddington 2.
Három óriásplakát Ebbing határában (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

A legjobb nem angol nyelvű film:

Elle
First They Killed My Father
A szobalány (The Handmaiden)
Szeretet nélkül (Loveless)
Az ügyfél (The Salesman)

A legjobb dokumentumfilm:

Szellemváros (City of Ghosts)
I Am Not Your Negro
Icarus
Kellemetlen igazság 2. (An Inconvenient Sequel)
Jane

A legjobb animáció:

Coco
Loving Vincent
Életem Cukkiniként (My Life As A Courgette)

A legjobb rendezés:

Denis Villeneuve - Szárnyas fejvadász 2049
Luca Guadagnino - Szólíts a neveden
Christopher Nolan - Dunkirk
Guillermo Del Toro - A víz érintése
Martin Mcdonagh - Három óriásplakát Ebbing határában

A legjobb eredeti forgatókönyv:


Jordan Peele - Tűnj el! (Get Out)
Steven Rogers - Én, Tonya (I, Tonya)
Greta Gerwig - Lady Bird
Guillermo del Toro - A víz érintése
Martin McDonagh - Három óriásplakát Ebbing határában

A legjobb adaptált forgatókönyv:

James Ivory - Szólíts a neveden
Armando Iannucci, Ian Martin & David Schneider - The Death of Stalin
Matt Greenhalgh - Film Stars Don’t Die in Liverpool
Aaron Sorkin - Elit játszma (Molly’s Game)
Simon Farnaby & Paul King - Paddington 2

A legjobb színész:

Daniel Day-Lewis - Fantomszál (Phantom Thread)
Daniel Kaluuya - Tűnj el!
Gary Oldman - A legsötétebb óra
Jamie Bell - Film Stars Don’t Die in Liverpool
Timothée Chalamet - Szólíts a neveden

A legjobb színésznő:

Annette Bening - Film Stars Don’t Die in Liverpool
Frances McDormand - Három óriásplakát Ebbing határában
Margot Robbie - Én, Tonya
Sally Hawkins - A víz érintése
Saoirse Ronan - Lady Bird

A legjobb női mellékszereplő:

Allison Janney - Én, Tonya
Kristin Scott Thomas - A legsötétebb óra
Laurie Metcalf - Lady Bird
Lesley Manville - Fantomszál
Octavia Spencer - A víz érintése

A legjobb férfi mellékszereplő:

Christopher Plummer - A világ összes pénze (All the Money in the World)
Hugh Grant - Paddington 2.
Sam Rockwell - Három óriásplakát Ebbing határában
Willem Dafoe Floridai álom (The Florida Project)
Woody Harrelson -Három óriásplakát Ebbing határában

A további jelöléseket itt találjátok. (hírszerk.)

Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!

MultikultRSS