Nemzetközi graffiti tárlat nyílt a londoni alagútban
2008. május 05. 10:09, utolsó frissítés: 10:11
A Banksy néven elhíresült graffitiművész eddigi legnagyobb "kiállításaként" meghirdetett rendhagyó tárlat nyílt meg szombaton London szívében, a Waterloo állomáshoz közeli vasúti alagútban.
A The Cans Festival (amely nevében játékosan a cannes-i filmfesztiválra kacsint) a világ minden tájáról az eseményre sereglő graffitiművészek alkotásait vonultatja fel - de a közönség is bekapcsolódhat az alkotásba.
A szervezők az esemény honlapján fektették le a szigorú szabályokat, amelyek némiképp megzabolázzák a korlátlan művészi szabadságot. Ezek szerint nem lehet szabadkézi betűket és figurákat fújni a falakra, a sablonok használata kötelező. A résztvevő művészeknek jelentkezniük kell, és közlik velük, hogy hova festhetnek. Egymás munkáját pedig nem szabad lesprézni.
A Times pénteki beharangozó cikke szerint Banksy, akinek a valódi neve homályba vész, és manapság már tízmillió fontokért kelnek el a művei az aukciókon, számos alkotással szerepel majd a tárlaton.
"Mindig úgy gondoltam, hogy akinek festékszóró van a kezében, az ugyanúgy beleszólhat, hogyan nézzenek ki a városaink, mint az építészek vagy a hirdetők. Szóval egy egész utcát graffitivel beborítani, az valóra vált álom, vagy ahogy néhányan nevezhetnék: tökéletes és abszolút rémálom" - fogalmazta meg ars poeticáját a felkapott graffitis. (mti)
Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!
MultikultRSS

Bodor Ádám, Selyem Zsuzsa és Tompa Andrea az idei Baumgarten-díjasok között

Amit nem lehet kimondani, Mundruczó megmutatja új filmjében
A gyászoló nő élete szilánkokra hullik szét.

Visszautasítja az állami kitüntetést a Colectiv-film rendezője, amiért a kormány cserben hagyta a kultúrát

Kézdi Imola: a játék a verssel nem helyettesítheti a színházat, de új utakat nyitott meg bennem
Az irodalmi folyóiratok nemrég Kézdi Imola verseit hozták. Teljesen kiforrott, saját költői hangon szólalt meg a kolozsvári színház sikeres színésze, akit eddig csak ibsenül, csehovul, shakespeare-ül hallottunk beszélni. Interjú.
