Online díjátadó a Sundance-en: ezek a fődíjas filmek
2021. február 03. 13:41, utolsó frissítés: 13:41
Az amerikai versenyfilmek közül Sian Heder CODA című játékfilmjét és Ahmir "Questlove" Thompson Summer Of Soul című dokumentumfilmjét jutalmazta fődíjával a 2021-es Sundance Filmfesztivál zsűrije. A története során először online térbe költözött független nemzetközi filmmustra virtuális díjátadója kedd este volt.
Heder siket szülők egészséges hallású gyermekéről szóló filmje az első alkotás a filmmustra történetében, amely mind a három fődíjat - a zsűri nagydíját, a rendezői díjat és a közönségdíjat -, valamint a zsűri egy különdíját is elnyerte az amerikai versenyfilmek mezőnyében - számolt be a The Variety című filmes portál.
A fesztivál nyitóestjén debütált produkcióért ádáz licitharc bontakozott ki, amelyből az Apple Studios került ki győztesen, a mustra történetében rekordot jelentő 25 millió dollárt kínálva az alkotásért.
Az amerikai dokumentumfilmek közül a Summer Of Soul című alkotás, a The Roots nevű hiphop együttes tagjának, Ahmir "Questlove" Thompsonnak a munkája nyerte el a fődíjat. Az 1969-es harlemi kulturális fesztiválról szóló produkció a zsűri nagydíja mellett a közönségdíjat is megkapta.
A nemzetközi játékfilmes mezőny nagy nyertese Blerta Basholli Hive című alkotása volt, amely Heder filmjéhez hasonlóan - és a fesztivál történetében szintén először - a zsűri nagydíját, a közönségdíjat és a rendezői díjat is elnyerte. A film egy egyedülálló anyáról szól, aki a túlélésért küzd, miután férje eltűnik a koszovói háborúban.
A nemzetközi dokumentumfilmes mezőnyben a nagyrészt animációs Flee című alkotás nyerte el a zsűri nagydíját: a film egy meleg afgán menekült életéről szól.
A mezőny közönségdíját a Writing With Fire című alkotás kapta, amely India egyetlen, kizárólag dalit nők által működtetett újságjáról szól.
A virtuális ceremónia házigazdája Patton Oswalt komikus volt.
A nyertesek egyebek között saját otthonaikban, vagy épp autóban ülve mondták el köszönőbeszédeiket. (mti)
Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!
MultikultRSS

Díjzták Visky Ábel filmjét a Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválon

A magyarországi dalszerzők 15-17%-a nő, ami előrelépés az Artisjus szerint

A romák sérülékenysége: iskola és munka
A cigányok nem akarnak se tanulni, se dolgozni? Mi áll az elterjedt sztereotípia mögött? Szakértőkkel beszélgettünk.

Radu Jude filmje kapta az Arany Medvét, de mindkét magyar versenyfilmet díjazták
